PAKIET KOMPLETNY PROJEKT

1. ANKIETA

Pierwszym etapem współpracy jest poznanie potrzeb, gustu i upodobań Inwestora. Służy temu ankieta, której wypełnienie on-line przez Klienta daje nam pogląd o zakresie estetyki, oczekiwaniach, preferowanych trendach, ulubionej kolorystyce.

Gdy już poznamy oczekiwania Inwestora, jesteśmy gotowi na spotkanie, gdzie wspólnie szczegółowo omówimy zakres przyszłego projektu, zastanawiamy się nad charakterem wnętrza, jego kolorystyką i stylem. Wtedy też budujemy przestrzeń do zastanowienia się nam formułą i zakresem naszej współpracy. Zawsze jednak przyświeca nam idea troski o środowisko i klimat dlatego projektujemy z poszanowaniem przyrody.

2. KONCEPCJA

A w zasadzie to 2-3 koncepcje wraz z mood boardami, bo tyle zwykle przygotowujemy aby Inwestor mógł wybrać najtrafniejsze z jego pkt widzenia wnętrze. Koncepcja to przede wszystkim układ funkcjonalny wnętrza, kolorystyka, umeblowanie, oświetlenie dlatego na bazie wspólnie dopracowywanej koncepcji, przygotowujemy wizualizację wstępną.

Niezwykle ważnym etapem budowy koncepcji jest określenie przez Inwestora zaangażowania w ochronę środowiska, ma to ogromne znaczenie dla późniejszego doboru materiałów budowlanych i wykończeniowych a nawet mebli.

Zaangażowanie w ochronę środowiska można mierzyć w tzw. śladzie węglowym, czyli ile CO2 wyemitowano do atmosfery aby wyprodukować i dostarczyć produkty do apartamentu czy domu.

3. PROJEKT FUNKCJONALNO-UŻYTKOWY

Końcową fazą projektowania przez nas wnętrz jest Projekt Funkcjonalno-Użytkowy. Projekt ten to połączenie zaakceptowanego uprzednio Projektu Funkcjonalnego z lokalizacją punktów instalacji elektrycznej, hydraulicznej, CO, klimatyzacji, telewizji i internetu. Opierając się na zaakceptowanej uprzednio Koncepcji, przygotowujemy 2-3 wizualizacje komputerowe wykończenia pomieszczeń z uwzględnieniem konkretnych materiałów wykończeniowych, mebli oraz oświetlenia.

Dodatkową zaletą tego projektu jest możliwość wykorzystania w sytuacji dokonywania tzw. zmian lokatorskich tzn. modernizacji lokalu np. przez dewelopera/budowlańców na etapie budowy i wykańczania budynku wielorodzinnego lub indywidualnego.

Informacje zawarte w Projekcie Funkcjonalno-Użytkowym są maksymalnie przydatne dla realizujących prace budowlane.

Ostateczna forma Projektu Funkcjonalno-Użytkowego zawiera szczegółową dokumentację techniczną, wszystkie niezbędne, do realizacji wnętrza, rysunki i rzuty zgodnie z zaakceptowaną przez Inwestora koncepcją.  Projekt posiada dokładną specyfikację mebli, systemów oświetlenia wraz z oprawami, wyposażenie łazienek i kuchni: armaturę, ceramikę sanitarną, okładziny ścienne i podłogowe, sprzęt AGD, ponadto inne elementy aranżacyjne jak: dywany, ceramika obrazy, grafiki, etc. (z dokładną informacją handlową o konkretnych modelach, producencie, cenie jednostkowej, ilości, ewentualnych zamiennikach, możliwych miejscach zakupu).

Dokumentacja projektowa zawiera również rysunki wykonawcze dla firmy wykończeniowej oraz kosztorys szacunkowy dla Inwestora

4. KOSZTORYS I PRZEDMIAR

Rynek wykonawstwa i robót wykończeniowych jest niezwykle urozmaicony i tak jak różna jest jakość wykonania tak samo różnorodny jest cennik. Zatem jak sprawdzić czy oferowana prze Wykonawcę cena jest rynkowa ? Temu celowi służy przygotowany przez uprawnionego kosztorysanta dokument zwany Kosztorysem Inwestorskim. Wraz z kosztorysem przygotowujemy Przedmiar, czyli dokument z wyspecyfikowanym zakresem prac, ale bez kosztów. Przedmiar udostępniany jest potencjalnym wykonawcą aby ich wycena była precyzyjna oraz w celu uniknięcia kosztotwórczych „robót dodatkowych”.

5. WIZUALIZACJA 3D

Przewiń do góry