PAKIET "POD KLUCZ"

1. ANKIETA I INWENTARYZACJA

Pierwszym etapem współpracy jest poznanie potrzeb, gustu i upodobań Inwestora. Służy temu ankieta, której wypełnienie on-line przez Klienta daje nam pogląd o zakresie estetyki, oczekiwaniach, preferowanych trendach, ulubionej kolorystyce.    

Gdy już poznamy oczekiwania Inwestora, jesteśmy gotowi na spotkanie, gdzie wspólnie szczegółowo omówimy zakres przyszłego projektu, zastanawiamy się nad charakterem wnętrza, jego kolorystyką i stylem. Wtedy też budujemy przestrzeń do zastanowienia się nam formułą i zakresem naszej współpracy. Zawsze jednak przyświeca nam idea troski o środowisko i klimat dlatego projektujemy z poszanowaniem przyrody.

Podczas spotkania wykonujemy także inwentaryzację projektowanych pomieszczeń.

2. KONCEPCJA UKŁADU FUNKCJONALNEGO WNĘTRZA

A w zasadzie to 2-3 koncepcje układy funkcjonalnego wnętrza w formie rzutów 2D, bo tyle zwykle przygotowujemy aby Inwestor mógł wybrać najtrafniejsze z jego pkt widzenia wnętrze. Koncepcja to przede wszystkim zwymiarowany w skali układ funkcjonalny rozmieszczenia mebli, oświetlenia i innych głównych elementów wyposażenia.   

Niezwykle ważnym etapem budowy koncepcji jest określenie przez Inwestora zaangażowania w ochronę środowiska, ma to ogromne znaczenie dla późniejszego doboru materiałów budowlanych i wykończeniowych a nawet mebli.   

Zaangażowanie w ochronę środowiska można mierzyć w tzw. śladzie węglowym, czyli ile CO2 wyemitowano do atmosfery aby wyprodukować i dostarczyć produkty do apartamentu czy domu.

3. WIZUALIZACJA WNĘTRZA

Na podstawie zaakceptowanego układy funkcjonalnego wnętrza, przygotowujemy wizualizacje 3D, która pozwala zobaczyć Inwestorowi, jak na żywo, projektowane wnętrze i wybrane przez niego rozwiązania. 

4. PROJEKTOWANIE

Końcową fazą projektowania przez nas wnętrz jest przygotowanie kompletu rysunków technicznych niezbędnych do realizacji projektu, zawierających m.in.:

  • aranżację oświetlenia
  • rozplanowanie elektryki,
  • rozmieszczenie instalacji wodno-kanalizacyjnej,
  • zabudowa na mebli na wymiar,
  • rozkład wykończenia podłóg -układ płytek,
  • sufity podwieszane
  • szczegółowy spis elementów wyposażenia wnętrza ( lista mebli, płytek, oświetlenia, dywanów, AGD, dodatki aranżacyjne itp.).

Dodatkową zaletą takiego systemu projektowania jest możliwość wykorzystania w sytuacji dokonywania tzw. zmian lokatorskich tzn. modernizacji lokalu np. przez dewelopera/budowlańców na etapie budowy i wykańczania budynku wielorodzinnego lub indywidualnego.   

Informacje zawarte w Projekcie Funkcjonalno-Użytkowym są maksymalnie przydatne dla realizujących prace budowlane.

5. KOSZTORYS I PRZEDMIAR

Rynek wykonawstwa i robót wykończeniowych jest niezwykle urozmaicony i tak jak różna jest jakość wykonania tak samo różnorodny jest cennik. Zatem jak sprawdzić czy oferowana prze Wykonawcę cena jest rynkowa ? Temu celowi służy przygotowany przez uprawnionego kosztorysanta dokument zwany Kosztorysem Inwestorskim. Wraz z kosztorysem przygotowujemy Przedmiar, czyli dokument z wyspecyfikowanym zakresem prac, ale bez kosztów. Przedmiar udostępniany jest potencjalnym wykonawcą aby ich wycena była precyzyjna oraz w celu uniknięcia kosztotwórczych „robót dodatkowych”.  

OFERUJEMY RÓWNIEŻ DODATKOWE USŁUGI - OPCJONALNIE

7. NADZÓR AUTORSKI

Zaakceptowany i wykonany projekt funkcjonalno-użytkowy, wybrany wykonawca, czyli jesteśmy coraz bliżej realizacji wymarzonego projektu. Co jeszcze możemy zrobić aby wszystko poszło zgodnie z planem ? Otóż możemy zadbać aby wykonawca zrealizował wizję projektanta i inwestora zgodnie z oczekiwaniami. Służy temu nadzór autorski.

Oferujemy naszym Klientom wsparcie w formie usługi nadzoru autorskiego opartego na stałej weryfikacji prac wykonawcy w odniesieniu do projektu wnętrza. Nadzór autorski dotyczy wszystkich wykonawczych elementów realizacji projektu jak: materiały budowlane i wykończeniowe, okładziny, farby, biały montaż, oświetlenie, meble etc.

Najbardziej rozbudowaną formą realizacji usługi nadzoru autorskiego jest opcja „pod klucz” gdzie całkowicie przejmujemy odpowiedzialność za nadzór nad wykończeniem wnętrza zgodnie z projektem funkcjonalno-użytkowym. W takim wypadku przejmujemy bieżącą pracę spotkań roboczych z wykonawcami na terenie inwestycji, odpowiedzi na ich pytania w zakresie spójności wykonawstwa z projektem oraz nieprzewidzianych problemów technicznych wymagających rozwiązania na poziomie projektu.  

7. WYKONAWSTWO

Jednym z większych wyzwań dla każdego inwestora jest znalezienie i wybranie Wykonawcy, który zrealizuje projekt zgodnie z oczekiwaniami, w odpowiednim standardzie oraz za przystępną cenę.

Czasem to zadanie jest niewykonalne i wymaga pójścia na bolesny kompromis jakość lub cena, czas lub jakość etc.

Doświadczenie w realizacji projektów wnętrzarskich pozwoliło nam wyselekcjonować grupę fachowców, których praca zadowoli nawet niezwykle wymagających Klientów.

Proponujemy zatem naszym Klientom, dla których przygotowaliśmy projekt funkcjonalno-użytkowy, usługę kompleksowego wykończenia wnętrz. Usługa ta wynika z głębokiego przekonania, że nawet najlepszy projekt bez najlepszego wykonania, pozostanie tylko niespełnionym marzeniem Inwestora.   

W zakresie usługi Wykonawstwa, realizujemy następujące prace:

  • ogólnobudowlane (murarskie, instalacyjne, elektroinstalacyjne, malarskie, kładzenie gresów – także duże formaty, hydroizolacja)
  • montaż mebli, drzwi, meble tapicerowane na indywidualne zamówienia
  • kładzenie podłóg drewnianych, paneli, tarasy drewniane i kompozytowe itp.
  • szklarskie (lustra, szyby prysznicowe walk in, okładziny szklane itp.)
  • prace kamieniarskie (okładziny ścienne i podłogowe, kominki )
  • montaż systemów klima-went.
  • montaż systemów Smart Home ( instalacje inteligentnego domu, systemy alarmowe i monitoring video, Building Management System)
  • montaż energooszczędnych systemów oświetleniowych oraz oświetlenia ambientowego
  • montaż żaluzji i rolet okiennych wewnętrznych
Zobacz nasze inne Pakiety
Przewiń na górę