Styl ekologiczny wnętrza - Eko Design

STYL EKOLOGICZNY WNĘTRZ - EKO DESIGN

Pracownia EKO-DESIGN powstała z pasji jej twórców, Uli Szumigaj i Bartka Tęczy, zamiłowanie do kształtowania środowiska życia w jednolitej formie synergii człowieka i natury. Priorytetem dla naszej pracowni w projektowaniu wnętrz jest  łączenie poszanowania środowiska i komfortu życia. Aż chciałoby się powiedzieć środowiska naturalnego, ale gdzie je można znaleźć.. może jeszcze w Bieszczadach czy na Mazurach. Tak więc projektujemy z niezmienną troską o minimalizację wpływu na otaczające środowisko przy zachowaniu największej możliwej funkcjonalności i radości z przebywania w nowo powstałych przestrzeniach. Minimalizujemy zatem użycie materiałów o znaczącym śladzie węglowym (Carbon Footprint) i wybieramy produkty rodzime (ograniczamy import produkcji Azjatyckiej). Nasze ulubione przestrzenie, to prosta forma i maksymalna użyteczność, to świadomość niskich kosztów eksploatacji i możliwości ponownego wykorzystania (recyklingu) użytych materiałów oraz produktów. A zatem blisko nam do idei „cradle to cradle” czyli propagowania recyklingu już na etapie projektowania wnętrz. Wychodzimy z założenia, że kropla drąży skałę i każdy z nas dokonując wyborów konsumenckich np. budując, wyposażając swój dom czy mieszkanie, może zadbać o połączenie piękna, funkcjonalności i minimalizacji oddziaływania na środowisko. Wychodzimy z założenia, że nasze środowisko życia, to nasz manifest dla świata, kim jesteśmy i co chcemy zrobić dla siebie i świata, dzisiaj i jutro. Wszystkich, którzy podzielają nasze spojrzenie na projektowanie pięknych, funkcjonalnych  i prostych w formie wnętrz z jednoczesnym poszanowaniem przyrody i troską o świat dla naszych dzieci, zapraszamy do współpracy. Zobacz naszą ofertę

STYL EKO WE WNĘTRZACH – DLACZEGO POWINIENEŚ WYBRAĆ NASZĄ PRACOWNIĘ?

Pracownia EKO DESIGN powstała z pasji jej twórców, Uli Szumigaj i Bartka Tęczy, i zamiłowania do kształtowania środowiska życia w jednolitej formie synergii człowieka i natury. Priorytetem dla naszej pracowni w projektowaniu wnętrz jest  łączenie poszanowania przyrody i komfortu życia. Projektujemy z niezmienną troską o minimalizację wpływu na otaczające środowisko przy zachowaniu największej możliwej funkcjonalności i radości z przebywania w nowo powstałych przestrzeniach. Ograniczamy zatem użycie materiałów o znaczącym śladzie węglowym (Carbon Footprint) i wybieramy europejskie produkty (ograniczamy import produkcji Azjatyckiej).

Ekologia wnętrz to prosta forma i maksymalna użyteczność, to świadomość niskich kosztów eksploatacji i możliwości ponownego wykorzystania użytych materiałów oraz produktów. Jesteśmy bliscy idei „cradle to cradle”, czyli propagowania recyklingu już na etapie projektowania. Wychodzimy z założenia, że kropla drąży skałę i każdy z nas dokonując wyborów konsumenckich, np. budując lub wyposażając swój dom czy mieszkanie, może zadbać o połączenie piękna, funkcjonalności i znikomego oddziaływania na środowisko.

Nasze wnętrza to nasz manifest wymierzony w stronę świata. To także pomysł, który narodził się z refleksji dotyczącej tego kim jesteśmy i co chcemy zrobić dla siebie i Ziemi, dzisiaj i jutro. Wszystkich, którzy podzielają nasze spojrzenie na projektowanie pięknych, funkcjonalnych  i prostych w formie wnętrz z jednoczesnym poszanowaniem przyrody i troską o świat dla przyszłych pokoleń, zapraszamy do współpracy. 

STYL EKOLOGICZNY W MIESZKANIU LUB DOMU – CO GO WYRÓŻNIA?

Styl Eko powraca w wielu sferach naszego życia. Również w naszej najbliższej przestrzeni. Chętniej sięgamy po to, co naturalne. Dom lub mieszkanie w stylu Eko to trend, który przeznaczony jest dla osób kochających harmonię, minimalizm i spokój. Jednym słowem, przestrzeń w tej aranżacji to inspiracje zaczerpnięte prosto z przyrody.

Styl Eko wnętrza to dopełnienie kierunku, który towarzyszy nam już od wielu lat. Jest połączeniem ekologicznego trendu technologicznego z energooszczędnością i zdrowym stylem życia zgodnym z naturą. To więcej niż tylko estetyczna przestrzeń. To cała filozofia życia. Styl ekologiczny wnętrz to kierunek w architekturze, który balansuje między nowoczesnością a klasycznością. Wyróżniają go m.in.:

  • barwy ziemi – jasne, stonowane kolory,
  • naturalne materiały,
  • materiały z recyklingu,
  • maksymalne wykorzystanie światła dziennego,
  • przestronność,
  • tekstylia przyjazne środowisku,
  • zieleń w postaci roślin,
  • minimalizm.

JAK ZAPROJEKTOWAĆ WNĘTRZA W STYLU EKO?

Projektowanie wnętrza wpisującego się w styl Eko powinno zaczynać się od zdefiniowania dominujących kolorów. Barwy wykorzystywane w tym ekologicznym nurcie pochodzą z natury. Dominować zatem będą beże, szarości, jasne brązy, delikatne odcienie zieleni czy błękitu. Tworzą one wrażenie harmonijnej, spokojne i ciepłej przestrzeni, która okaże się doskonałym tłem dla intensywnych kolorów zielonych roślin oraz drewnianych dodatków w postaci mebli czy tekstyliów.

Natura objawia się także w materiałach, po które chętnie sięgamy projektując wnętrza Eko. Do głównych surowców zalicza się drewno, kamień, glinę, cegłę oraz tkaniny jak len czy bawełna. Styl ekologiczny wnętrza to forma sztuki, łącząca w sobie wykorzystanie zarówno materiałów pochodzących z natury, jak i surowców przetworzonych w minimalnym stopniu. Stąd też w wystroju można dostrzec idealne połączenia drewna z metalem lub szkłem.

DODATKI DO WNĘTRZA W STYLU EKO

Eko wnętrze wyróżnia się także ekologicznymi dodatkami zgodnymi z filozofią przestrzeni naturalnej. Chętnie sięga się po restaurowane lub wykonane metodą „hand made” dekoracje. Styl ekologiczny wnętrz nie byłby kompletny, gdyby nie natura w postaci kwiatów, oraz motywów roślinnych – również tych ukazanych na obrazach. Miłym dla oka uzupełnieniem przestrzeni są także te elementy wyposażenia, które powstały z wikliny, bambusa czy rattanu.

ILE KOSZTUJE PROJEKT WNĘTRZA W STYLU EKO?

Skontaktuj się z nami i zaprojektujmy razem Twoją wymarzoną przestrzeń. Doświadczeni architekci wnętrz przygotują wizualizację salonu, sypialni lub łazienki i zmienią ich dotychczasowe oblicze. Uwolnij naturalne piękno we własnych czterech kątach i zacznij żyć w zgodzie z przyrodą. Polub profil Facebook, na którym będziesz miał dostęp do najnowszych trendów i naszych realizacji. Subskrybuj kanał YouTube.  Zapytaj nas o wycenę poszczególnych projektów – koszt projektu ustalany jest indywidualnie. W zależności od zastosowanych rozwiązań, materiałów, dodatków i wyposażenia wnętrz, cena może ulec zmianie.  

Natura objawia się także w materiałach, po które chętnie sięgamy projektując wnętrza Eko. Do głównych surowców zalicza się drewno, kamień, glinę, cegłę oraz tkaniny jak len czy bawełna. Styl ekologiczny wnętrza to forma sztuki, łącząca w sobie wykorzystanie zarówno materiałów pochodzących z natury, jak i surowców przetworzonych w minimalnym stopniu. Stąd też w wystroju można dostrzec idealne połączenia drewna z metalem lub szkłem.

STYL EKOLOGICZNY WNĘTRZ – BĄDŹ BLIŻEJ NATURY DZIĘKI EKO DESIGN

Mieszkanie lub dom w stylu Eko to umiłowanie dla natury przejawiające się w każdym detalu wnętrza. Skandynawski klimat jest zachowaniem harmonii między naturą, a człowiekiem. W naszych aranżacjach kierujemy się troską o ekologię, wykorzystując odnawialne materiały z recyklingu. Rezygnujemy z tworzyw sztucznych na rzecz przyrody.

Wyraź swój manifest i stwórz z nami ekologiczne wnętrza w zgodzie z naturą. Poszukuj inspiracji wśród naszych projektów. Zaaranżuj salon w stylu Eko lub odmień sypialnię w strefę pełną harmonii. Zmień dotychczasowe oblicze domowej przestrzeni z EKO DESIGN. Skontaktuj się z nami i pozwól wniknąć naturze do Twojego wnętrza.

Przewiń na górę