Projekt wnętrza
Apartament Surfingdream w Chorwacji

„SurfingDream…. dream about surfing, about chillout, about happy life. Chcę tam być i nie wracać … „

Projekt stanowi nowoczesne nawiązaniem do kultury Surferów, zjawiska, które po dziś dzień kojarzone jest z wolnością, wyrażaniem własnej osobowości oraz pokojowym spojrzeniem na świat. Kultury, która rodziła się na plażach i nadal wywiera na rozwój mody, muzyki, literatury, filmu.

Apartament umiejscowiony jest w Chorwacji w kurorcie Novalja a jednym z elementów nawiązującym do surfingu są lampy w salonie i jadalni, zaprojektowane przez Tomka Andrzeja Rudkiewicza. Kolorystyka mebli nawiązuje do jasnej sklejki, lecz osadzona w nowoczesnej czarnej kolorystyce ram i wykończeń. Śródziemnomorski klimat podkreśla słoneczna stylizacja kontrastującą z elementami w barwach oberżyny.

Materiał wykończeniowy mebli miękkich to wysokiej jakości, odporna na zabrudzenia i tarcie tkanina, używana w obiektach hotelowych. Fotele, hookery MISHELL projektu Piotra Kuchcińskiego, marki NOTI, wykończone zostały tkaniną Main Line Flax 17 i 40 FARGOTEX. Komody, szafki nocne, RTV-ki i konsola pochodzą od Maxliving. Kuchnia zaprojektowana tak aby wakacyjny pobyt dawał komfort jej użytkowania i nie przykuwał koniecznością w niej przebywania. Vintage lodówka SMEG to jedyne miejsce gdzie trzeba wracać, bo tam chłodziarka skrywa zawsze coś dobrego dla surferów…

Sypialnie w łóżkami Hygee marki Maxliving w rozmiarze kingsize wygodnie utulą do snu po dniu i nocy pełnej przygód. Całość dopełniają stylizowane surfingowe detale ze studia SznurWiór.  

Fot. Bartosz Słomiński

Zobacz inne realizacje.

Przewiń na górę